Кріплення вагонки

При обшивці вагонкою слід визначитися з напрямком, в якому будуть покладені дошки. За бажанням клієнта їх викладають по вертикалі, горизонталі або діагоналі. Іноді можна зустріти комбінований малюнок, який виконаний з вагонки, покладеної двома способами. У таких випадках, якщо кріплення вагонки буде незвичайним, матеріалу буде потрібно більше, ніж на звичайну укладку, так як матеріал буде обрізатися.

Кріплення вагонки

При виборі звичайної горизонтальної або вертикальної укладки дошки слід враховувати особливості приміщення. Дизайнери радять для створення ефекту розширення приміщення застосувати горизонтальне укладання в маленьких і тісних кімнатках. Однак в такому випадку вам буде здаватися, що ваша кімната стала значно нижче. Протилежне розміщення вагонки надає зворотний ефект - збільшує висоту і звужує приміщення.

Обшивка вагонкою застосовується тоді, коли потрібно оперативно приховати деякі дефекти поверхонь, наприклад, нерівності стін, тріщини, велику кількість різноманітних дротів. Вагонка значно утеплює приміщення і володіє звукоізоляційним ефектом. Тому такий вид обшивки часто застосовують на балконах і лоджіях.

Кріплення вагонки може бути вироблено прямо на голу стіну. При цьому слід враховувати рівність поверхні. Рекомендується набивати вагонку на попередньо зроблені грати з рейок. При кріпленні цього матеріалу до грат не потрібно використовувати цвяхи великого розміру, які можуть пошкодити вагонку і привести до її руйнування.